Aktualności

Rozpoczynamy rekrutację do Projektu

Zapraszamy do udziału w najnowszym projekcie SBP, realizowanym w ramach programu MKDNiS “Partnerstwo dla książki”, którego operatorem jest Instytut Książki.

W ramach Projektu  – 40 bibliotekarzy z bibliotek publicznych z całej Polski weźmie udział w cyklu bezpłatnych szkoleń, które poprowadzi online w dniach 14, 18 i 21 czerwca br.  dr Wanda Matras – Mastalerz, specjalista biblioterapii.

Celem szkoleń jest podniesienie kompetencji w zakresie doboru i wykorzystania literatury dla dzieci, młodzieży i seniorów, które  umożliwią im:

  • uzyskanie wsparcia psychicznego,
  • zmniejszenie stresu, poczucia osamotnienia lub wykluczenia.

Warunkiem zaliczenia cyklu szkoleń będzie opracowanie przez uczestnika wykazu książek terapeutycznych. Wykazy zatytułowane “Apteczka literacka”, zostaną przekazane do Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego w celu ich oceny i nadania znaku jakości „Biblioteka na zdrowie”.

Projekt adresowany jest do bibliotekarzy bibliotek publicznych. Preferowane będą osoby należące do Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz pracujące w bibliotekach publicznych zlokalizowanych w miejscowościach do pięciu tysięcy mieszkańców.

Rekrutacja do udziału w Projekcie trwa do 31 maja 2021 r.

 

 

Skip to content